KEMALİST GAZETECİLERİ DE FETÖCÜ İLAN ETTİLER. 

ONEPIC Uncategorized 336
Dindarları dinsiz olmakla suçlamak ne kadar onur kırıcıysa, laik demokrasiyi savunanları Fetöcü olmakla suçlamak o kadar onur kırıcı.
Emin Çölaşan, Necati Doğru meslek hayatları boyunca seküler çizgide durdular, hiç yalpalamadılar. Üç jenerasyon onları okudu, hep aynı siyasi pozisyondaydılar. Bu rejimin yargısı onları Fetöcü ilan etti.
Sözcü gazetesindeki diğer çalışma arkadaşları Mustafa Çetin, Metin Yılmaz, Yücel Arı, Gökmen Ulu, Yonca Yücekaleli de Fetö torbasında.
Bütün muhalifler ya Fetö torbasına sokuluyor ya PKK torbasına. Bu rejim muhalifleri mahkum etmek için en basit, en etkili formülü uyguluyor.
Siyasi bilinci kulak dolgunluğundan ibaret seçmenler bu formülden etkileniyor, Fetöcü veya Pkk’lı suçlamalara biraz tereddütle baksalar bile ateş olmayan yerden duman çıkmaz şüphesini taşıyabiliyorlar.
Bu rejim temsilcileri bu formülü uygulamasalar tepki büyük olur.
Laik düzeni savunanları laik diye suçlayıp hapse atsalar, Atatürk ilkelerini benimseyenleri Kemalist diye suçlayıp hapse atsalar, CHP’lileri muhalif partinin üyeleri diye suçlayıp hapse atsalar, solcuları iktidara karşılar diye suçlayıp hapse atsalar, o zaman ” one minute” çeken milyonlar ortaya çıkabilir. O halde işin kolayı var.
Laikler fetöcü, Kemalistler fetöcü, solcular fetöcü, rejime muhalifler fetöcü, bu kesim içinde HDP’yi destekleyenler varsa, onlar da Pkk’lı dersin, yasal kılıfını bulur, mahkum edersin, cezayı verirsin, sesleri kesersin.
Oysa rejim sahipleri de biliyorlar; asıl Fetöcüler sahneye sürdükleri değil, asıl Fetöcüler çok yakınlarında, içlerinde, yanlarında.

Written by

Check Also
Çiğdem Anad’ın Yeni Kitabı
Soru; Üç yıl önce memleketten göç ettin. Bu hikayenin kitabını gerçek isimlerle, olaylarla örerek yazdın. ...