GAME OF CHP

ONEPIC Haber Uncategorized 403

 

Memleketin dağ silsilesi halinde sorunları varken, CHP hakkında konuşmak ve yazmak çok yanlış diye diye yazıyorum. CHP’nin en büyük başarısı kendisini tartıştırmak.
AKP, CHP hakkında yine doğru bir arguman buldu. AKP grup başkan vekili Bülent Turan; ” Game of CHP, adamlar parti değil, bildiğin Brezilya dizisi” diyor. Ne yazık ki doğru.
Kendi kalesine gol atmaya doyamayan CHP, parti içinde irili ufaklı grupların bitmeyen çekişmeleri, iktidar mücadelesini AKP’ye karşı tek bir ses olup vereceklerine parti içinde birbirleriyle itişerek, güçlerini azaltarak yıpranan partililer. Sansür altında gazeteciliğin özü gereği muhalif ses çıkarabilecek bir alan arayan basına bol bol malzeme taşıyan, eleştirilmekten bıkıp usanmayan ve böylece ülkenin gerçek sorunlarının gölgelenmesine istemese de büyük katkı sağlayan parti.
Şu anda neyi tartışıyor CHP’liler? Muharrem İnce’yi, Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Rahmi Turan’ı, haber kaynağını.CHP’lilerin ve Türkiye’nin günlerini çalan dedikodular ve parti yönetiminin krizleri yönetemeyişine yeni bir örnek daha.
“Bir demokratik parti içinde farklı görüşler olur, biz otoriter bir parti değiliz” savunması da çoktan bayatladı.

SİZİN BUNA HAKKINIZ YOK CHP YÖNETİCİLERİ

Siz kendi küçük oyun parkınızda çelik çomak oynamıyorsunuz. Muhalif kesimi temsil edebilecek en geniş tabana sahipsiniz. AKP karşısında iktidar olabilecek, AKP’yi seçimlerde bileğinin hakkıyla yenebilecek büyük bir muhalefet umudunu size bağlamışken, bu halkı bir çatı altında toplayamamak, küçüğünden büyüğüne kadar CHP yöneticilerinin hataları, beceriksizlikleri ve en önemlisi parti içindeki iktidar çekişmelerinin neticesi.

DEDİKODU DIŞINDA İŞ YAPACAK KADROLARINIZ MEVCUT

Yeter ki yol verin, önlerini kesmeyin. Bu halka Game of CHP seyrettirmeyecek, ülkenin temel bütün sorunlarını çözebilecek kadrolarınız parti içinde mevcut. İşlerini hakkıyla yapan milletvekilleriniz, belediye başkanlarınız, il ve ilçe başkanlarınız, kadın kollarınız mevcut. Brezilya dizilerindeki kumpasçı, kurnaz kişilerin partiyi kendi mahallelerinin sınırlarında tutmasına, kendi kahvehanelerinin masasında kıtlama şeker eşliğinde ufalamasına geçit vermeyecek kadrolar CHP içinde mevcut. Yeter ki,onlara geçit verin. Yeter ki ,CHP yönetimi bu çarktan çıkmaya karar versin. Yeter ki, CHP yöneticileri arasında Game of CHP oyunundan başka bir şey bilmeyenler elensin. Mesele CHP’nin köşe taşlarını değiştirmek.

Çigdem Anad

Written by

Check Also
İSLAMCI DİNDARLAR… CUMHURBAŞKANI SİZE SESLENİYOR
Muhalifler; üstünüze alınmayın, cumhurbaşkanı kendi taraftarlarına terbiye dersi vermek istemiş olmalı. “ İslamda faiz, yalan, ...