EZBERE KONUŞAN SOLCULAR VE IRKÇI SAĞCILAR

ONEPIC Haber Uncategorized 444

 

Solcuların kayda değer bir bölümü özellikle liberaller Ermeni meselesinde kestirmeden “soykırım yapılmıştır” diyor, noktayı koyuyor.
Bu kesim, Osmanlı dönemiymiş, birinci dünya savaşıymış, Ermeniler Ruslarla düşman safında yer almış, Türkleri, Kürtleri öldürmüş gibi dönemin koşullarını, dünya konjönktürünü değerlendirme gereği bile duymuyorlar.
Bir zahmet edip, Fikret Bila’nin T24.com.tr’de Uluç Gürkan’ın ” Ermeni sorununu anlamak” kitabını referans göstererek yazdığı makaleyi okusalar, belki biraz durup düşünecekler.
” İngilizlerin İttihat ve Terakki’nin yöneticilerini Malta’ya götürüp, 1919-1921 yılları arasında sorgulamasının nedeni Ermeni soykırım iddialarını araştırmaktır. İngiltere kanıt aramış, bulamamıştır. Malta belgeleri açıklanmalıdır.”

BÜTÜN TARAFLAR BELGELERİ ORTAYA KOYARSA BU MESELE NETLEŞEBİLİR.

Yoksa Erzurum’daki akrabalarımız ” Ermeniler bizi katlettiler, olayları gözlerimizle gördük ” diye acılarını anlatırlar. Erivan’daki arkadaşlarımız “Tehcir yasasıyla sürülenlerin, yolda ölenlerin hesabını kim verecek” diye sorar ve bu ızdırabı hala hissettiklerini anlatırlar.
Yılmadan sormamız gereken soru ” ülkeler belgeleri neden açıklamıyor” sorusu acıların gölgesinde kalmamalı.

MESELE DAHA FAZLA İKİ TARAFIN IRKÇILARINA KALMAMALI

İki tarafın ırkçıları zaten kana kan , intikam yemini etmiş, tarihteki asıl gerçeğin peşine düşme gereğini hiç duymayan sabit, donmuş zihniyetler.
Türkiye’deki ırkçı sağcılar Türk kanı olmayan ya da az olanlara gavur dölü diye bakıyorlar. Ermenilere, Kürtlere, Hristiyanlara karşı ancak düşmanlık besleyerek varlıklarını hissedebiliyorlar.
Bu kesimden ne beklenebilir?

ERMENİ MESELESİNİ DÜNYANIN ELİNDE KOZ OLMAKTAN HANGİ İKTİDAR ÇIKARABİLECEK?

iLBER ORTAYLI NE DİYOR?

“Bir ömür nasıl yaşanır” adıyla kitap yazan ünlü tarihçimiz İlber Ortaylı ” Ermeni meselesi nasıl yaşanmıştır” konusunda mutlaka çok bilgilidir.
Altı, yedi, sekiz dil bilen Prof. dr İlber Ortaylı Ermeni soykırım iddiasını kabul eden ABD Temsilciler Meclisine karşı en azından bir lisanını kullanarak neden bir söz söylememektedir?
Ermeni soykırımı gerçek olduğu için mi, yoksa neden ?
Ermeni meselesine açıklık getirecek tarihçiler değilse kimler? Malta belgelerinin peşine kim düşecek?
Siyasetçilerin derdi tasası gerçekler değil, sadece çıkarlar. Bu mesele siyasetçilere kalınca çözülmüyor.
Ortalık soykırımla, katliam arasındaki farkı bilmeyen ezbercilere ama asıl, asıl ülkeyi her konuda kilitleyen ırkçı sağcılara kalıyor.

Çiğdem Anad

Written by

Check Also
İNGİLTERE’Yİ MARKSİZM KORKUSU SARDI 
Büyük Britanya seçim startını verdi.Yaylar gerildi, oklar İşçi partisi lideri Jeremy Corbyn'i hedef tahtasına oturttu. ...